Zwrot w podejściu do ekologii

Człowiek jest istotą skłonną do rządzenia, ustalanie kierunku życia jak również jego tempa. Człowiek kupuje sobie psa oraz uczy go komend oraz posłuszeństwa.

Zaś ten stosunek do psa jak też do natury odbije się zawczasu bądź później na człowieka samych. Kiedy psa potraktujemy jak rzecz a nie jak żywą istotę, będziemy mu rozkazywać a zapomnimy o komunikacji - ugryzie. Kiedy będziemy eksperymentować, ile wytrzyma nasze środowisko naturalne oraz nie musimy zwracać uwagi na nasz o wiele mniejszy bądź większy wkład negatywny, natura odda ludziom wszystko z nawiązką. Nie jest znaczące w którym punkcie niszczymy jedyne środowisko naturalne, które mamy. Liczy się, bądź w ogóle to robimy.

Reakcja jest niestety jednoznaczna - tak, niszczymy nasze otoczenie. Paradoksem naszego zachowania jest pomimo to to właśnie, że trwamy u nas w zachowaniu posiadając edukację o niebezpieczeństwie. Dziura ozonowa jak na razie przestała się powiększać. Prognozy podawały, że punktem zwrotnym miał być 2018 rok, gdy to sytuacja zacznie się modyfikować na ciekawsze albo też, jak niektórzy szacują, znowuż na gorsze. Niezależnie od prognoz punkt zwrotny, podczas gdy powinniśmy rozpocząć w końcu dbać o środowisko, nastąpił właśnie teraz.