Budowa promienników podczerwieni i ich zastosowanie.

Na współczesnym rynku dostępnych jest wiele rodzajów systemów grzewczych. Każdy z nich posiada wada i zalety. Do najpopularniejszych i najbardziej rozpowszechnionych systemów zaliczyć można promienniki podczerwieni. Co kryje się pod tą tajemniczo brzmiącą nazwą, jak są one zbudowane i gdzie mają zastosowanie?

Promienniki podczerwieni to jak i sama nazwa wskazuje urządzenia, które wykorzystują światło podczerwone. Mają one zastosowanie w wielu dziedzinach życia i gałęziach gospodarki. Odnaleźć je można m.in. w budownictwie mieszkaniowym, przemyśle, budynkach użyteczności publicznej, SPA, salonach kosmetycznych, rolnictwie. Ich największymi atutami są: energooszczędność, ekonomiczność, wydajność. Oprócz tego są one tanie w użytkowaniu, łatwe w użytkowaniu, a co najważniejsze bezpieczne dla środowiska i zdrowia.

Jeśli chodzi o budowę, to promienniki podczerwieni porównać można z lampą, wewnątrz której znaleźć można specjalny żarnik, który wypełniony jest paliwem, które jest takim katalizatorem działania. Ze względu na rodzaj paliwa wyróżnić można elektryczne, wodne, gazowe promienniki podczerwieni.

Promienniki podczerwieni, to urządzenia, które zrewolucjonizowały system ogrzewania, znacznie udoskonaliły, usprawniły świat systemów grzewczych. Dziś, to one zajmują priorytetowe miejsce w rankingu najczęściej wykorzystywanych i stosowanych systemów grzewczych.